İkinci El Gümüş Alan Yerler

  İkinci El Gümüş Alan Yerler

  Müşterilerimizin kullanmadıkları, nakite çevirmek istedikleri gümüşleri istedikleri gün alıyoruz. Gümüş alanlar nasıl hizmet verir, fiyatlandırma neye göre yapılır size bunlardan bahsedeceğiz.

  Amacımız eşyalarınızı satarken sizi nasıl bir sürecin beklediğini göstermek. Bu sayede eşyalarınızı değerinde satabilir, neden bizi tercih etmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. İşte başlıyoruz.

  Gümüş Eşya Nasıl Anlaşılır?

  Evinizde bir obje var ve bunun gümüş olup olmadığı hakkında bir fikriniz yok. Bunu bakarak anlayabilir misiniz? Evet anlayabilirsiniz. Her gümüşün üzerinde ayar numarası yazar. Çok küçük rakamlarla yazıldığı için bazen göremeyebilirsiniz, iyi bakmanız gerekir.

  İstisnaları olsa da yaygın olarak 800 ayar, 900 ayar ve 925 ayar olmak üzere 3 ayar numarası kullanılır. Bu numaralar objenin içindeki gümüş oranını gösterir. Doğal olarak en değerli olanı 925 ayar gümüş.

  Çok eski objeler de ayar numarası yazmayabilir bunları anlamanız biraz zor ancak bir profesyonel ile çalışırsanız anlayabilirsiniz. Bizi tercih etmenizi istememizin ana sebebi de bu. Arkadaşlarımız son derece şeffaf hizmet vermekte, müşterilerine eşyalarının değeri kadar fiyat teklif etmektedir.

  İsterseniz gümüş eşya alanlar sizden ürünü alırken nasıl bir yol izlenir onu anlatalım

  Gümüş Eşya Nasıl Satılır?

  Gümüş eşya satmak istiyorum diyerek bize başvuran ve fiyatlandırma yapmamızı isteyen müşterilerimizden randevu istiyoruz. Amacımız gümüşleri yerinde görerek fiyatlandırmak ve satın almaktır.Şimdi size bunu bir örnek yardımıyla anlatacağız ki daha iyi anlaşılsın.

  Müşterimizin adresine gittiğimizde gümüşlerini ayar numarasına göre ayırıyoruz. 800 ayarlar farklı, 900 ler farklı, 925 ayar olanlar farklı fiyatla alınır. Daha sonra bu ayırdığımız gümüşleri tartarız. 1 parça da olabilir, bir kaç parça da olabilir.

  Daha sonra her ayar numarası o günkü piyasa fiyatı üzerinden değerlendirilip fiyat çıkarılır. Elinizde 3 kg 925 ayar gümüş var diyelim. 925 ayarın o günkü piyasa fiyatını da 2500 tl olarak alalım. 3 kg*2500 tl=7500 tl size ödeme yapılır.

  Ayar numaralarının piyasa fiyatının günlük olarak değiştiğini de belirtelim. Çünkü fiyat arz talep dengesine göre tamamen piyasa şartlarına göre değişir. Yani sizden bugün kilosunu 2500 tl den aldığımı gümüşü 1 hafta sonra 2400 tl ye veya 2600 tl ye alabiliriz. Bu bizimle alakalı değil gümüşün serbest piyasadaki değeri ile alakalıdır.

  Gümüş Eşya Satışında Ödeme

  Sizden alacağımız her ürün için nakit ödeme yaparız. Müşterilerimizi kesinlikle mağdur etmeden, anlaştığımız fiyattan ödeme yapıyoruz. Fiyatı düşürmek için türlü bahaneler üretmiyor, istediğiniz gün alım yapıyoruz. Bizi haftanın 7 günü arayabilirsiniz.

  Gümüş Alan Yerler

  Evinizin bir köşesinde bekleyen, zamanında satın aldığınız, artık kullanmak istemediğiniz gümüşlerinizi bize satabilirsiniz. Gümüş alan yerler gümüşlerinizi nasıl alır, nasıl fiyatlandırır ve bize nasıl gümüş eşya satabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz.

  Öncelikle gümüş eşya nasıl anlaşılır bundan bahsedelim. Bunu anlamanın en kolay yolu objelerin üzerindeki ayar numarasına bakmaktır. Gerçek gümüş ise 800 ayar, 900 ayar ve 925 ayar gibi ayar numarası yazar. Hiç bilmeyen, bu işten anlamayan birinin gerçek gümüşü anlamasının en kolay yolu budur.

  Çok nadir de olsa bazı ürünler de bu ayar numarası yazmayabilir. Onları anlamak da bilgi ve tecrübe ister ki bu konuda bize güvenebilirsiniz. İsterseniz öğrenmek isteyeceğinizi düşündüğümüz noktalara değinelim.

  • Firmamız müşterilerinden gümüş alacağı zaman ayar numarasına ve ağırlığına bakarak satın alır.
  • Her ayar numarasının kg üzerinden bir piyasa fiyatı vardır ve bu fiyat ile ürünün ağırlığı çarpılarak ödeme yapılır.
  • Sizden ürün alacak olan arkadaşlarımız satacağınız her objeyi tek tek hassas terazi ile tartacaktır. Eğer eşyanız fazla ise her ayar numarası tek tek ayrılacaktır. Örneğin 900 ayar olanlar ayrı 925 ayar olanlar ayrı tartılır. Bu şekilde yapılıp ayrılması sizin menfaatinize olacaktır. Aksi halde değeri düşük olan ile değerli olan aynı fiyattan alınmış olur.
  • Gümüş alan yerler için internette yapacağınız kısa bir araştırmanın sonucunda pek çok firma ile karşılaşacaksınız. Bunların içinden bizi tercih etmeniz durumunda en doğru fiyatı bu şekilde alabilirsiniz.

  Size biraz karışık gelebilir ancak işin aslı çok basittir. Ekibimiz uzun yıllardır İstanbul’un her semtinden ve çevre ilçelerinden gümüş eşya alımı yapmaktadır.

  Amacımız sizlerden ürün alırken para kazanmak olsa da müşterilerimizin memnuniyetini her zaman ön planda tutuyoruz. Satacağınız eşyaların fazlalığına göre ekibimiz adresinize gelerek yerinden alım yapmaktadır. Çok küçük, değeri fazla bir şey tutmayan bir eşya için de uzun mesafeler katedip yerinden alım yapmamız tabi ki mümkün değil.

  Sizlerden ürün almak için haftanın 7 günü aralıksız hizmet vermekteyiz. Bizi istediğiniz zaman arayabilir, ürünlerinizi nakit olarak satabilirsiniz.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Selami
  Selami
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Hemen Arayın